Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 3 czerwca 2012

Audrey Hepburn-ikona stylu

Zainspirowana filmem o Audrey Hepburn postanowilam Wam przedstawic te wspaniala postac. O Audrey Hepburn pierwszy raz uslyszalam pare lat temu, kiedy wybieralam sie na bal lata 60. Moja mama zaproponowala mi wlasnie zebym to zainspirowala sie ta aktorka w doborze stroju. I tak sie stalo. Moja ciocia, ktora posiada niezwykla wene tworcza, wspaniale ucharateryzowala mnie na Audrey Hepburn.


Audrey Hepurn jest kobieta, ktora niesamowicie mnie inspiruje we wszyskim. Piekna, zdolna,, swietnie ubrana ale tez o wielkim sercu. Piekno po prostu bije o tej kobirty.Zawsze na pierwszysm miejscu byla dla niej rodzina. Niezwykle silna kobieta. Byla tez swietna aktorka( mozemy ja ogladac m.in. w filmie Śniadanie u Tiffany'ego lub Rzymskie wakacje / Roman Holiday. Podziwiam te kobiete.
Stanowi dla mnie wzor.
''Audrey Hepburn (ur. 4 maja 1929 w Elsene, Belgia, zm. 20 stycznia 1993 w Tolochenaz, Szwajcaria) − aktorka, modelka i działaczka humanitarna, pochodzenia brytyjsko-holenderskiego.
Była tancerka i modelka, która karierę w filmie rozpoczęła w 1951 roku. Po małych rolach w europejskich produkcjach, została wybrana do udziału w broadwayowskim musicalu "Gigi" na podstawie opowiadania Colette, co zdobyło jej przychylność krytyki. Wkrótce młoda aktorka zdobyła przychylność Hollywood, dzięki głównej roli w romantycznej komedii "Rzymskie wakacje" oraz kolejnym, podobnym kreacjom w takich filmach jak: "Zabawna buzia" i "Śniadanie u Tiffany'ego". Obdarzona wyjątkowym wdziękiem i urodą, występowała u boku takich sław jak: Gary Cooper, Humphrey Bogart, Henry Fonda i Fred Astaire oraz George Peppard i Albert Finney. Jedna z najbardziej popularnych i najchętniej fotografowanych gwiazd, przyczyniła się do ustalenia pewnego kanonu urody kobiecej, stojącego w opozycji do typu reprezentowanego przez Marilyn Monroe. Hepburn wywarła silny wpływ na kino lat pięćdziesiątych, występując w tak znaczących filmach jak komedia Billy'ego Wildera "Miłość po południu", czy "Historia zakonnicy". Następna dekada nie obfitowała już w tak liczne i ważne role, ale poza "Śniadaniem u Tiffany'ego" sukcesem aktorki był występ u boku Cary'ego Granta w "Szaradzie". Rok 1964 przyniósł jej tytułową rolę w "My Fair Lady", zaś trzy lata później zagrała niewidomą damę w thrillerze "Doczekać zmroku", co zaowocowało piątą nominacją do Oscara. Po dziewięciu latach nieobecności na ekranach, pojawiła się w "Powrocie Robin Hooda". Jej ostatnim filmem był "Na zawsze" Stevena Spielberga. Od 1988 Hepburn poświęciła się pracy na rzecz dzieci. Pośmiertnie przyznano jej nagrodę Jean Hershold za pracę humanitarną.''
Info filmweb.A Wy macie swoje ikony, ktore Was inspiruja? 

Pozdrawiam colorface

1 komentarz:

Dziekuje za wszystkie komentarze. I zachecam do ponownych odwiedzin. Color face